x
sadsad x
asdasd

Büyük Salon Halıları

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2
Toplam 25 ürün görüntüleniyor.
1 2

Büyük Salon Halısı Nedir?   

Her evde bulunan, salonlarımız, oda türlerinde en büyük olan odalardan birisidir. Genel olarak, salonlarımızda, bazen bir, büyük salon halısı, bazen de iki salon halısı, sermek suretiyle, yaşam alanlarımızı süsleriz. Normal ebatlı, Salon Halısı bazen bir veya iki halı sermek, yaşam alanını salonlarınızda kapatmayabilir.

Özellikle villa tarzı, evlerde ve yaşam alanları normal evlere nazaran, daha büyük olan evlerde, gereksinme olarak karşımıza çıkan, ihtiyaçlardan, Büyük salon halısı, iki veya daha fazla, salon halısı, serilmek mecburiyetinde olan kullanıcılara kolaylık sağlamak amacıyla üretilmekte olup, iki halı yerine tek bir, büyük salon halısı, serilmesi ile, yaşam alanlarımız süslemektedir.

Halının salon da daha güzel ve daha şık görünmesi bu şekilde tek bir, salon halısı ile büyük salon halısı, ile sağlanabilmektedir. Özellikle yurt dışı, Arap Ülkelerinde, Büyük salon halıları çok tercih edilmektedir. Yurt içinde de yavaş yavaş talepler artmaktadır. 

Eskiden, aile büyüklerimiz, taban halısı, diye adlandırdıkları halı, aslında büyük salon halılarıdır. Büyük salon halısı kelime anlamı, normal her evde kullanılan halı ebatı dışında kalan, daha büyük, halılardır. Taban halısı, eski evlerimizde büyük odalarımızda çok kullanılan halılardandı. Ancak hayat şartları zorlaştıkça evlerin metrekare olarak büyüklüğü, düştü, bu nedenlede daha küçük halılar tercih edilmeye başlandı. Ancak büyük evde oturmayı tercih edenlerinde vazgeçilmez halı ebatları arasında, kendisini korumaya devam eden, büyük boy salon halısı, görünüm olarak oldukça güzel bir duruş sergilemektedir. 

Büyük Boy Salon Halısı Ebatları 

Salon halısı, normalde 200x290, 170x250, 160x230, 160x233, 150x233 ebatlarında olan halılardır. Büyük Salon Halısı, düşünüldüğünde, ebatları normal salon halısına göre değişkenlik arz etmektedir. Büyük salon halısı, ebatları, 240x340, 250x350, 275x375, 300x400, ebatlarında olabilmektedir. 

Büyük Boy Salon Halısı Renkleri

Büyük salon halısı, renkleri arasında, bronz, bordo, kırmızı, kırmızı açık, kemik, haki, gümüş, gri, fulya, ekü, eflatun, amel, beyaz, siyah, siyah beyaz, bakır, altın düre, renkli, halıları, sayabiliriz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.