Efsane Oda Halı 80x150 Ihlara HR005060 Vizon Krem Pembe
Efsane Oda Halı 80x150 Ihlara HR005060 Vizon Krem Pembe
Efsane Oda Halı 80x150 Ihlara HR005060 Vizon Krem Pembe

Efsane Oda Halısı Klasik 80x150 Ihlra Hr 005 060 Pembe

Fiyat : ₺785,00
Stok Miktarı : 0
Barkod : 0760257334418

 

Extra %10 havale indirimi!

Adet

Artır Azalt

Efsane Oda Halısı Klasik 80x150 Ihlra Hr 005 060 Pembe

         Marka         : Efsane

         Cins             :Yolluk Halısı

         Ebat            : 80x300 - 1,20 m2 -  Halı

         Alanı           : 1,5 m- Yolluk Halısı

         Kodu           : Ihlara HR005060

         Malzeme     : 11 mm hav yüksekliğinde 500.000 ilme ucu sıklığında %100 Akrilik iplikle üretilmiştir.

Halı alırken dikkat edilmesi gerekenler ?

Kaliteli halı ne demektir, kaliteli ve güzel halı alırken püf noktaları na bakınca, yaşam alanlarınıza serdiğinizde güzel olan, şık duran, herkesin beğenisini kazanan halı sizi mutlu edecek en güzel halıdır. Burada halının Şık Halı olması nın yanında ipin kalitesi, hav kalınlığı, kullanımda sizi rahatsız etmeyecek hijyende olması da önem taşımaktadır. Halı'nın ilmek sıklığının fazla olması kullanımda rahatlık sağlayacak unsurlardandır. Diğer konu halının taban özelliği dir ki, hijyenik olması oldukça önemlidir.

İPLİK KALİTESİ ; Halı almadan önce halıyı oluşturan temel unsurlardan iplik kalitesini bilmek önem taşımaktadır. İyi bir halıda pamuk atkı yanında jut malzemesi, çözgü malzemesi olarakda bazı halılarda polyester, bazı halılarda pamuk kullanılmaktadır.

Halı dokuması tamamlandıktan sonra traş bölümüne alınır ve halının hav kalınlığı bilgisayarlarda ipin kalitesine göre belirlenir. Yaşam alanlarımızda kullandığımız halıların hav kalınlığı halının dokunduğu iplik kalitesine göre belirlenir.

İPLİK ÇEŞİTLERİ ; YÜN

Yün adından da anlaşılacağı üzere Yün doğal bir malzemedir ki insan sağlığında önemli bir faktör olarak kendini belli eder. O kadar çok yün malzeme ile kullandığımız ürünler vardır ki, şikayetimiz çoğu zaman olmaz. Uzun ömürlü bir ip kalitesi olmakla, yoğun kullanım alanlarında keçeleşmemesi adına tercih edilen bir üründür. Kir tutmaz ve iz yapmaz özelliği, yumuşaklığı, silindiği zaman çok güzel bir görünüme sahip olması ateşe karşı dayanıklı olması tercih sebebidir.

DEZAVANTAJLARI ;

Pahalı olması, temizliğinde özen gösterilmesi gerektiği, bazı insanlarda alerjik reaksiyonların oluşması, tüylenme riskinin olması (Giderilmesi için Vakum yapılmalıdır.)

AKRİLİK İPLİK ; Yün malzemeye en yakın malzeme olmasından da tercih sebebidir. Yün kalite olan bir halıdan ayırt edilmeyecek kadar yakındır. Dayanıklı ve kullanışlı bir üründür.Fiyatı yün halıya nazaran daha ucuzdur. Zaman aşımında keçeleşme ve yıpranma kolay kolay olmaz.

DEZAVANTAJLARI ;  Sentetik olması, alerji riskini bulundurabilir.Tüylenme riski olabilir ( bu sorunun giderilmesi adına bir müddet süpürge veya vakumlama ile temizlenmelidir.)

POLYPROPİLEN İP ; İplik malzemede en ucuz olan tür dür.Tüylenme yapmaz, bu nedenle küçük çocukları olan anneler bu tür halıları tercih edebilirler. Leke tutmaz, temizlenmesi kolaydır.

DEZAVANTAJLARI : Sentetiktir, dayanıklılığıda diğer malzeden üretilmiş halılara nazaran daha kısa ömürlüdür. Ancak her halukarda uygun koşullarda kullanıldığında 15 sene kullanılabilir. Keçeleşme ve yanma riski olan üründür.

POLYESTER İP : Uzun ömürlü kullanımı olan bir ürün olmakla, yapısı da şık duruşlu temizliği kolay,bir üründür.

DEZAVANTAJLARI ; Sentetik bir üründür.Boncuklama sıkıntısı görülebilir. Halı üzerinde yüründüğü zaman elektriklenme olabilir. Su geçirgenliği çok az olduğundan bazı kullanıcı avantaj bazı kullanıcıda dez avantaj olarak görebilir. Bu nedenle halı nın Temizliği biraz zor olabilir.

POLYAMİD İPLİK ; Uzun ömürlü kullanılabilen bir iplik türüdür. Keçeleşme ve tüylenmeye karşıda dayanıklı bir üründür. Temiz kolay leke tutması zor dur.

DEZAVANTAJLARI ; Yüksek fiyatlı olması ve sentetik olmasından dolayı tercih sebebidir. Yapısı parlak ipek halı görünümünde bir üründür.

BİLGİLENDİRME ; Bazı ürünlerde sadece pamuk atkı kullanıldığından ölçülerde %1 ila %5 arasında  değişiklik olabilir. Satın alma işlemi yapmadan önce bu durumu göz önünde bulundurmanızı önemle rica ederek, keyifli alışverişler dileriz. 

 
HALI MARKASI
Efsane Halı
HALI RENGİ
Pembe
HALI EBATI
80 x 150 cm
HALI HAV YÜKSEKLİĞİ
11 mm
HALI SAÇAK DURUMU
Saçaklı, Saçak Var
HALI GEOMETRİK ŞEKLİ
Dikdörtgen
HALI İLME SIKLIĞI
300.000-500.000 İlmek Point/M2
HALI TEMA / DESEN TÜRÜ
Klasik & Geleneksel & Osmanlı
HALI YIKAMA ŞEKLİ
Fabrika Yıkaması Yapılır
HALI MENŞEİ
Türkiye
HALI İPLİK TÜRÜ
Akrilik
HALI TABAN TÜRÜ
Pamuk
HALI TİPİ / TÜRÜ
Makina Halısı
HALI YERDEN ISINMAYA DAYANIKLILIĞI
Yerden ısıtmalı Odalara Uygun
HALI GARANTİ
Garantisi Var, Fabrika Ambalajlı
HALI GARANTİ SÜRESİ
18 - 24 Ay
HALI ENİ
80 cm
HALI BOYU
150 cm
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR