x
sadsad x
asdasd

Salon Halıları

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 3999 ürün görüntüleniyor.

Salon Halısı Nedir ?

Yaşam alanlarımızın, en büyük odalarından birisidir salonlarımız. Salon halısı, akla geldiğinde, yaşam alanlarımızın en büyük odalarına serilen halıdır, salon halısı. Salon halıları, dokunması, dokunan malzemesi, model yelpazesi, renkleri, ebatları bir bütündür. Salon halısı, seçimlerimizde evlerimizde bulunan dekor, salonlarımızdaki boya, tavan rengi, mobilya modeli ve rengi, ne uyumlu olmasına dikkat edilirse, yaşam alanlarımızda çok daha güzel görünüm sağlanmış olacaktır.

Salon Halısı Ölçüleri Nelerdir ?

Evlerimizde, en büyük oda olan salonlarımızda kullandığımız ölçüler, değişkenlik arzetmekle beraber, genelde, 200x2900, 200x300, ebatları çoğunluklukla kullanılmaktadır. Bazen de, 170x250, 160x230, 160x233, 165x235, ölçülerinin de kullanıldığını görmekteyiz. Tercih kullanıcı ya, ve yaşam alanlarımızdaki alan ölçüsüne bağlıdır.

Genelde, salon halısı, salonlarımızda bulunan alanında, mobilya konulduktan sonra, kalan boş alana serilen halıdır.

Salon Halıları Markaları

Türkiyenin en gözde, salon halısı, markalarından, Merinos, padişah, Dinarsu, Efsane, Crea, Melidia, Tuğra, Sanat, Atlas, Pierre Cardın, Koyunlu, Anatolian, Days in colours, Angora, Demirci, Toprak, İmparator, İpek, Belemir, Hitit, Flora, Kaşmir, Atlantik, Liparis, Artemis, Dilek, Karmen, Bahariye, Konfor, halı markaları'nı, sayabiliriz.

Salon Halısı Renkleri

Salon Halısı, renkleri arasında, bakır, bej, siyah, beyaz, siyah beyaz, bordo, camel, petrol, renksiz, pembe renk, nefti, kanyak, mavi, mavi açık, lilla, fulya, gümüş, haki, hardal, kemik, kırmızı, bordo, mor, saksa mavi, renklerini yukarıda bahsettiğimiz, halı markaları arasında sıralayabiliriz.

                    Ancak ürünlerin renkleri, internet üzerinden bakıldığında, yanıltabiliyor, sebeplerine gelincede, halk dilinde ışık yanılması olarakda bilinen yansıma, renkleri asıl renklerinden dönderebilmektedir. Bu konuları dikkate alarak, yaşam alanlarınızı süslemek adına almayı düşündüğünüz halıların renklerini, mümkünse yakın çekim resimlerine bakma imkanı varsa, o imkanları kullanmanızı tavsiye ederiz.

                     Salon halısı renkleri, halı modellerine göre değişebilmektedir. Yöresel olarak, halı tercih renkleride farklılıklar göstermektedir, örnek olarak Yurdumuzun doğu bölgelerinde daha ziyade koyu renkler, Türkiyede, batı bölgelerinde ise açık renkler tercih edilmekle, orta anadolu bölgelerinde, bazen koyu renkler, bazende açık renklerin tercih edildiği görülmektedir.

Halı Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle halı almaya karar verdiğinizde, halı almadan önce nelere dikkat etmeliyiz, diye kendinize sormalısınız, halı satan firmaların Marka listesini kontrol edip devamında da hangi marka halı alacaksanız onu planlamalısınız. Marka seçimi yapıldıktan sonra ilgili markanın üretiminde hangi ebatlar ve hangi halı renkleri üretimde ona bakmanız gerekmektedir.

                    Satın almayı planladığınız halı markası nı tek başına beğenmeniz sizin işininizi çözmeyebilir. Neden derseniz üretimde olmayan bir ebat veya renk satın alamazsanız. halı markası, ebatı, rengi ve modelleri sizin seçiminizde en önemli rolü oynayacağından, gerek marka olarak gerekse halı ebatı olarak gerekse halı renkleri olarak ve halı modelleri nde de kendiniz ile mutabık kaldığınız halının satın almasına geçebilirsiniz demektir.

                    Ancak halı fiyatları'da bütçenizi alakadar edeceğinden önem arz etmektedir. Aynı özelliklere sahip, ürünleri birden fazla dokuyan Fabrika olduğundan, ürünün ilmek sayısı, ip kalitesi, aynı olan daha ucuz ürünleri seçmek için online satış yapan sitelerde filtreleme yaparak en kısa yoldan sonuca ulaşabilir, zaman kaybetmeden en uygun fiyata halı satın alabilirsiniz.

                    Önemli konularda bir diğeri, satın almayı düşündüğünüz halıyı ekranda beğendiniz ama evdeki duruşu nasıl olucak sorusudur. Halı ebatı evinize uygunsa, evdeki mobilya nın rengi ve kumaş deseni, halının serileceği odanın boyası ve odadaki aksesuar halı ile uyum sağlayıp sağlamayacağının tespit edilmeside önemli konulardandır. Halı markası iyi olabilir, malzemesi iyi olabilir, renk ekranda size güzel görünebilir, ancak evde güzel durmayabilir.

                    Halılarda genel olarak kullanılan pastel renkler, her evde güzel durabilir ancak beğendiğiniz halı parlak ve canlı renklerden dokunmuşsa, evdeki nasıl duracağı sorusu ? akıllara gelmektedir. Bunun en güzel yöntemi hayalinizde canlandırma yaparak evdeki mobilya filan renk, odanın duvar rengi falan renk, halıda bu renkler var diye canlandırma yaparsanız combini tamamlamışınız demektir.

Halı Üzerine dökülen lekelerin çıkartılması?

Halı üzerine bir şekilde dökülen, çay kahve pasta ve diğer lekelerin çıkartılmasında, panik yapmadan önce satıcı firma ile irtibata geçip istişare yapmak, lekenin çıkartılmasında en önemli rolü oynamaktadır. Lekenin dökülme zamanı, döküldükten sonra halı üzerindeki etkisi gözlemlenmeli, devamında ona göre yöntem geliştirilmelidir. Bazı lekeler inatçı olabilir, temizlik malzemeleri ile daha çok yayılabilir.

                    Bu nedenlerle leke oluştuğu zaman ne yapılması gerektiği, lekenin ne şekilde döküldüğü, lekenin halı üzerinde bıraktığı iz, satıcı firma temsilcisi ile paylaşılmalı, satıcı veya üretici arge ekibinin fikirleri ile eski tecrubelerden yaralanarak çözüm üretilmelidir. Aksi durumda hiç hoşunuza gitmeyecek, kalıcı lekeler halı üzerinde kalabilir, halınız deforme olabilir. Kullanmaya kıyamadığınız halıda lekenin kalıcı eser bırakmaması için hangi lekenin, nasıl ve ne şekilde çıkarılacağının satıcı veya üretici firma arge ekibi ile görüşme sağlanarak bulunması en akılcı yollardandır.

Halı Kışlık Bakımı Nasıl Yapılır?

Kullanmadığımız halılarımızn, bakımını yapmak gerekir. Özellikle yün kalite olan halılarımızda güve yeme, denilen bir olay ile karşılaşmamak adına halı rulosu yapılırken içerisine az miktarda naftalin atmak gerekir. Halı Kışlık Bakımı Nasıl Yapılır, sorusu aklımıza geldiğinde, öncelikle halılarımız gün ışığında en az 3 saat güneşlendirilmeli, devamında naftalin atılarak yeniden rulo yapılıp halı kılıfı üzerine geçirilip kaldırılmalıdır. Halı kılıflarında, içerisindeki halının hava almasını sağlayacak gözeneklerinde bulunması şarttır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.