MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ


Satış Sözleşmesi
halivitrini.com E Ticaret sitesi ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda  Satış Sözleşmesidir.
Madde - 1
İş bu sözleşmenin konusu, satıcının, alıcıya satışını yaptı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satısı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.
Madde - 2
SATICI BILGILERI
Ünvanı :Fırsat Siteleri ETicaret Hizmetleri LTD.ŞTİ.
             www.halivitrini.com
Adresi : Bahçelievler Mah.Erhan Cad.No :35/A-Talas/Kayseri    

 
Faks : 0531 080 10 35  /  0531 080 10 55
Email : [email protected]
Madde - 3
ALICI BILGILERI
Tüm üyeler: Fırsat Siteleri ETicaret Hizmetleri LTD.ŞTİ. Firmasının e-ticaret mağazası  halivitrini.com E-Ticaret sitesine  a üye olup alışveriş yapan tüm alıcılar. (Bundan sonra alıcı veya müşteri olarak anılacaktır).
Madde - 4
SÖZLESME KONUSU VE ÜRÜN BILGILERI:
Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Sekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden deişiklik gösterebilmektedir.

Madde - 5
GENEL HÜKÜMLER
5.1 - ALICI, Madde 4te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 
 5.2 - Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi asmamak koşulu ile her bir ürün için alicinin yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alici veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir.
5.3 - Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kurulusun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.
5.4 " SATICI , sözlesme konusu ürünün saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanim kilavuzlari ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.
5.5 - Sözlesme konusu ürünün teslimati için is bu sözlesmenin elektronik ortamda onaylanmis olmasi ve satis bedelinin alicinin tercih ettigi ödeme sekli ile ödenmis olmasi sarttir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayitlarinda iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir.
5.6 - Ürünün tesliminden sonra aliciya ait kredi kartinin alicinin kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kisilerce haksiz veya hukuka aykiri olarak kullanilmasi nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini SATICI ya ödememesi halinde, ALICI kendisi veya satis sözlesmesinde belirttigi kisi veya kuruma teslim edilmis olan ürünü 3 isgünü içinde SATICI ya göndermek zorundadir. Böyle bir durumda nakliye giderleri aliciya aittir.
 5.7 - SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulasimin kesilmesi gibi olaganüstü durumlar nedeni ile sözlesme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu aliciya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alici siparisinin iptal edilmesini, sözlesme konusu ürünün varsa emsali ile degistirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasina kadar ertelenmesi haklarindan birini kullanabilir. Alicinin siparisi iptal etmesi halinde, SATICI 7 gün içinde aliciya ait kredi karti fisinin iptali ve ilgili tutarin alicinin hesabina iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girisimde bulunur ve yapilan islem elektronik posta araciligi ile ALICIya bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayi SATICI sorumlu tutulamaz.
5.8 - ALICI ve/veya ALICInin teslimat yapilmasi istedigi kisi ve/veya kurumlara teslim edilmis olan ürünlerin arizali veya bozuk olmasi durumunda, garanti sartlari içinde gerekli onarim veya degistirme isleminin yapilmasi için ilgili ürün veya ürünler SATICIya, ALICI tarafinin teslim aldigi tarihten baslayarak 14 gün içinde gönderilir ve nakliye giderleri SATICI tarafindan karsilanir. Böyle bir durumda 14 günlük sürenin dolmasi halinde, ALICI teslim almis oldugu ürünü ilgili servisine götürmek zorundadir.
 5.9- Is bu sözlesme, alici tarafindan elektronik olarak onaylandiktan(üyelik gerçeklestirikdikten sonra) [email protected] adresine ulastirildiktan sonra geçerlilik kazanir.
 Madde - 6
CAYMA HAKKI:
Alici, sözlesme konusu ürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa tesliminden itibaren yedi (14) gün içersinde iade ve cayma hakkina sahiptir. Cayma hakkinin kullanilabilmesi için bu süre içinde SATICIya faks veya elektronik posta ile bildirimde bulunulmasi,ürün iade formunun doldulması ve site iletişim e-posta adresine mail yolu ile bildirilmesi (14) günlük bildirim süresinin geçirilmemesi ve ürünün 7. madde hükümleri çerçevesinde kullanilmamis ve ambalajinin zarar görmemis olmasi,Özel kesim, özel sipariş veya outlet ürünü,özel indirimli fiyatlı ürün,serisonu ürünü olmaması,Ürünün süresi içinde satıcıya faturası aslının (İade bölümü doldurulmuş vaziyette) ile ürünün HASARSIZ iade edilmiş satıcınında ürünü teslim almış olması gerekmektedir.

  • Değerli Müşterilerimiz;
  • 4 NİSAN 1996 Tarihinde 22620 - 6548000000030 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan 54 Seri Nolu KDV genel tebliği B-Bendine göre iade edilmek veya değişim yapılmak istenen ürünlere ait Satın aldığınız ürünün Faturası olmadan Satıcı firma tarafından hiç bir işlem yapılmayacaktır.İade veya değişim yapılacak ürünün Satış belgesi ürün yanında gönderilmesi Yasal zorunluluğu vardır.

İade Şartları Oluştuğunda ise ;
14 günlük ürünün satıcıya iade sürecininin geçirilmemesi sarttir. Bu hakkin kullanilmasi halinde, 3. kisiye veya Aliciya teslim edilen ürünün SATICIya gönderildigine dair kargo teslim tutanagi örnegi kargo takip numarası ile satis faturasi aslinin iadesi zorunludur. Bu zorunluluklar bittiğinde ve yerine getirildiğinde 
belgelerin ulasmasini takip eden 10 gün içinde ürün bedelinin ALICInin kredi karti hesabina nasıl satın aldı ise o şartlarda iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde girisimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafindaki aksakliklardan dolayi SATICI sorumlu tutulamaz. Satış faturasinin aslinin gönderilmemesi durumunda katma deger vergisi ve varsa diger yasal yükümlülükler iade edilemez, İade şartlarıda oluşmamış, satıcınında ürün iade alma mecburiyeti ortadan kalkmış sayılır.
                      Alıcının Dikkat etmesi gerekenler ;
Alıcı, iade talebini elektronik ortamda satıcı elektronik iletişim adresine  ilettikten sonra 3 takvim günü içerisinde iade kargo bilgilerini ürün iade sayfasından giriş yapmalıdır. Bu süre içerisinde iade kargo bilgilerinin girilmemesi durumunda  24 saat içeresinde alıcı ürünü iade etmezse ürün halivitrini.com tarafından alıcının sistemden ilettiği talep otomatik olarak iptal olur.Alıcı bu şartları kabul ederek alışverişini tamamlar.
                     Cayma hakki kullanılmayacak ürünler içersine giren ürünlerde;
Değişim talebinde veya iade talebinde bulunulan ürünlerin, özel kesim ve outlet ürünleri ve özel fiyatlı ürünler,özel kesim,müşteri özel sipariş ürünü, özel ebatlı ve seri sonu ürünlerde kargo bedelleri ALICIya aittir ve CAYMA HAKKI yasalarımız gereği bu türlü ürünlerde kullanılamaz
                     Ayrica, niteligi itibariyla iade edilemeyecek ürünler,Outlet ürünleri,özelfiyatlı kampanyalı ve özel indirimli ve ambalajı açık olan ürünler,kullanılmış ve ambalajı açılmış ürünler,ambalajı yırtılmış ve bir başka müşteriye gönderilmeyecek hale gelmiş ürünler, Seri sonu ürünler, müşteri isteğine göre tedarik edilmiş outlet ürünleri, tek kullanımlık ürünler,Özel kesim ürünleri,müşteri talebi üzere standart dışı ebatlarda kesilmiş,müşterinin talepettiği özel sipariş ürünleri, kopyalanabilir yazilim ve programlar, hizli bozulan veya son kullanim tarihi geçen ürünler için CAYMA HAKKI kullanılamaz. Her türlü yazilim ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, Bilgisayar ve kirtasiye sarf malzemeleri (toner, kartus, serit v.b) ve Hür türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkinin kullanilmasi, ürünün ambalajinin açilmamis, bozulmamis ve ürünün kullanilmamis olmasi,fatura aslının iadesi ve satıcı onayı sartina bağlıdır.
                    Önemli Not:Alcı Bir başkasının,bir yakınının kredi kartı ile alışveriş yaparken olası anlaşmazlıklarda alışveriş ve kredi kartı harcaması ile alakalı hukuki sorumluluğunu yüklenmiş sayılır.Bu gibi nedenlerle satıcı sorumlu tutulamaz alıcı bu şartları kabul ederek alışveerişini tamamlar
Madde - 7
YETKİLİ MAHKEME:
Is bu sözlesmenin uygulanmasinda, Sanayi ve Ticaret Bakanliginca ilan edilen degere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICInin veya SATICInin yerlesim yerindeki TÜKETICI MAHKEMELERI yetkilidir. Siparisin elektronik ortamda onaylanmasi durumunda, ALICI is bu sözlesmenin tüm hükümlerini kabul etmis sayilir 

UYARI  - ÖNEMLİ NOT

halivitrini.com sitemizdeki ürünler üretici veya distribitör tedarikçi firma kataloglarında görünen ürünlerin mevcut hali ile kopyalanmak suretiyle gösterime ve satışa arz edildiğinden olası doğabilecek fotograf hataları, topograf hatalarına ve ürün özellikhatalarına karşı sorumlu tutulamaz.Ayrıca sitemiz ürünleri stok sorgulaması yapılmadan satın alınması yapıldığında doğabilecek geçikmelerden de firma ve sitemiz sorumlu tutulamaz.Ürün hasarları veya outlet ürünü,özel kesim ürünü,olmayan ürünlerde ve  iade edilmesi şartları oluştuğunda  4077 sayılı kanun hükümleri geçerli olarak uygulanmaktadır. iade edilecek ürünler kesinlikle halivitrini.com E-Ticaret sitesi anlaşmalı PTT Kargo veya site anlaşmalı kargo ile 70203688 nolu anlaşma kodu kargoya verilerek gönderilmelidir, aksi takdirde ürün kabulu yapılmamaktadır.

İADE ADRESİ : Ürün İade İşlemleri İçin Lütfen 0531 080 10 35 Nolu Telefon numaramız Müşteri Hizmetlerimizle iletişime geçiniz.
Lütfen satın alma yapmadan önce   0531 080 10 35  /  0531 080 10 55  /  nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.
Taraflar bu yazılı şartları kabul ederek sipariş sayfasının sonunda karşısına çıkan kutucuk işaretlendiğinde geçerlilik kazanarak Uzakatan mesafeli satış şartları devreye girerek satın alan alışverişini tamamlarlar.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR