GARANTİ ve İADE KOŞULLARI AYRINTILARI

halivitrini - Sitesi Müşterilerinin Alışveriş Yapmadan önce Dikkat etmesi gereken kural ve Şartlar, Aşağıda sıralanmış olup Alıcı Müşteri ve Satıcı Taraf arasında mutabakata varılarak Satış sonrası bu sözleşme kabul edilmiş sayılır

Garanti Koşulları,


Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz.Ürün teslimatı sonrası sorumluluk alıcıya aittir.Satın aldığınız üründe Herhangi bir hasar gördüğünüzde Kargo elamanı olay yerinden ayrılmadan, tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız.Tutanağı sistemde kayıtlı whapsapp adresimize gönderip bilgilendirme yapmanız gerekmektedir.
önemli hatırlatma ;Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,özel kesim ürünleri, özel siparişler,ürünün kullanıcı hatasına bağlı deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.Bu nedenle sorumluluk ürünü teslim alma önce si kontrol edene yani alıcıya aittir.

Ürün İade Koşulları Cayma hakkı nedir?

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakları vardır. Ancak iade edilecek üründe, Outlet ürünü, özel sipariş ürün, serisonu ürün, ambalajı deforme olmuş ürün, faturası bulunmayan ürünlerde kargoda olası hasar durumlarına karşı tedbir alma alıcıya aittir. Ürün gönderim esnasında deforme olursa satıcıya tazmin hakkı doğar.

 

Cayma hakkı Nasıl Kullanılır?

Alıcının cayma hakkını kullanabilmesi için teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde ürünü iade etmek istediğini satıcıya satıcının sistemde kayıtlı E-Posta adresine bildirmesi gerekmektedir. Satıcı, alıcının talebini aldıktan sonra en geç 10 (on) gün içerisinde, ürünü iade alıp ürün teslim aldığına dair onay verip ardından da,ürün bedelini ve iade kargo ücretini alıcıya hiçbir masraf yükletmeksizin ödemekle yükümlüdür.

www.halivitrini.com - Ödeme Koruma Sistemine göre ürün bedeli satıcıya aktarılmış olsa bile cayma hakkı gereğince alıcı ürünü iade edip parasını geri alma hakkına sahiptir. Şartları taşıdığı müddetce.

Ürün iadesinde alıcı satıcıya e-posta adresine bildirim yaptıktan sonra satıcı tarafça iade onaylanırsa , Satıcı’ya iade edilirken teslimatı sırasında Alıcı’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da iade edilmesi gerekmektedir.

  • Değerli Müşterilerimiz;
  • 4 NİSAN 1996 Tarihinde 22620 - 6548000000030 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan 54 Seri Nolu KDV genel tebliği B-Bendine göre iade edilmek veya değişim yapılmak istenen ürünlere ait Satın aldığınız ürünün Faturası aslı olmadan Satıcı firma tarafından hiç bir işlem yapılmayacaktır.İade veya değişim yapılacak ürünün Satış belgesi ürün yanında gönderilmesi Yasal zorunluluğu vardır.

Faturanın aslının iade açıklama bölümü varsa eğer bu bölüm alıcı tarafça doldurulmalı ve fatura aslı , Alıcı tarafından imzalanarak ürünle birlikte teslim edilmelidir.Ürünü sağlam eksiksiz olarak teslim alan alıcı,iade edeceği ürünüde sağlam ve eksiksiz teslim etmek zorundadır.Olası iade esnasında kargoda doğabilecek ürün hasarları ürünün orijinalliğinin bozulmasına sebep olabilecek bozulmalardan gönderen alıcı müşteri, yani ürünü iade eden, sorumlu olup Satıcı sorumlu tutulamaz. Bu türlü ürünlerde Satıcıya zarar tazmin hakkı doğacağından hukuki işlemlerle karşılaşmamak adına müşterinin ürün göndermeden önce ambalajlamasına önem vermesi ve dikkat etmesi önemle duyurulur.


Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hasarlı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde sayfamızdaki online destek bölümünden [email protected] adresinden  bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri takiben anlaşmalı olduğumuz  kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hasarlı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen ürün hasarı alıcı dikkatsizliğinden kullanımından oluşmuşsa veya 14 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ve ürün demode olmuşsa  ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ayrıca satın alınan ürün outlet ürünü,özel kesim ürünü,özel fiyatlı indirimli ürünlerimizde,satış faturası üzerinde belirtilmiş ürünlerimizde Ürün iadesi ve değiştirme yapılamamaktadır.Diğer normal fiyatlı ve outlet ürünü,özel sipariş özel kesim olmayan ürünlerimizde iade ve değişim  şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.İade yapılacak ürünlerle alakalı müşterilerimiz dikkat etmesi gerekenler;

Alıcı, ürünü kullanma sınırı nedir bu üründe iade şartları nelerdir ? 

 

Ürünün ambalajının açılması, ürünün denenmesi, ürünün mutat kullanımı, yani ürünün alışılageldiği gibi kullanılması cayma hakkını ortadan kaldırmaz. Satıcı, cayma süresi içinde ürünü alıcıya teslim etmişse alıcı, ürünü ancak olağan bir gözden geçirmenin gerektirdiği ölçüde kullanabilir. Aksi takdirde alıcı cayma hakkını kullanamaz.


ÜRÜN İADE FORMU ÖNCESİ


[email protected]
Yukarıda yazılı Email adresimize iade edilecek ürünle alakalı yazılı olarak bildirim yapılması Yasalarımız gereği zorunludur.Ayrıca  0531/080 10 35--0531/080 10 55--0531/080 10 50 nolu telefonlarıda arayabilir Whatsapp hattımızı arayabilirsiniz.Ürün iade gönderim öncesi Satıcı Firmanın  Sattığı ürünün iade sebepleri ile alakalı alıcı tarafından satıcı  bilgilendirilmiş olması 4077 Sayılı Kanun gereğidir. Alıcı müşterilerimize önemle duyurulur.

İade hakkında sistemimize Mail Gönderirken dikkat edilecek hususlar......Alıcılarımızn dikkatine !

a) Tam olarak doldurulmuş onaylı ürün iade formu
c) İade faturası birlikte gelecektir.

İade edilecek ürün;
Outlet ürünü,Özel sipariş, özel kesim, standart dışı özel imalat,ürünlerde yasalarımız gereği iade ve değişim yapılamaz.

a) İade edilecek ürünün talebi onaylanmamış hiçbir iade ürün depo tarafından kabul edilmeyecektir.
b) Ürün kutusu hasarsız ve ürünler satılabilecek durumda olmalıdır.
c) İade talebi onaylandığı takdirde tarafınıza Mail yoluyla bilgi verilecektir.
d) İade ürün varsa Orjinal ambalajında aksesuarları eksiksiz ve herhangi bir hasar görmemiş olacaktır .
f) İade üründe varsa Yanında sarf olarak verilen malzemelerin kullanılmış olması durumunda iade alınmıyacaktır
g) Kargo ücreti satıcı tarafından karşılanacaktır.
h) İade edilecek ürünlerin orijinal ambalajı bozulmuşsa mutlaka başka bir ambalajla kaplanıp gönderilecektir.
ı) Ürün teslim tarihinden itibaren neden belirtilerek,e-posta adresimize bildirim yapılarak 14 iş günü içerisinde iade edilebilir

Ürününüz bize veya tedarikçimize ulaştığında kontrol edilecek ve iade koşullarına uygun olması durumunda ücret iadesi veya değişim işleminiz en kısa süre içersinde ödeme koşullarınız göz önünde bulundurularak yapılacaktır.
Ürün satın alırken Ödemeniz nakit ödemiş iseniz iadeniz nakit olarak,ödemeniz kredi kartı taksitli olarak yapıldı ise taksit aylarına göre süresi geldiğinde para iadesi firmamız tarafından geri ödemeleri yapılacaktır.

Not: İade edilen ürünün kargo sırasında zarar görmemesi için lütfen , ürünü başka bir kutu içine koyunuz.

Ayrıca anlaşmalı olmadığımız kargolar ile  ürün iadesi yapılamaz. PTT kargo taşımacılık hizmetleri ile firmamız anlaşmalıdır. Kargo anlaşma kodumuzu 702036888 Lütfen pttkargo elemanına verip bu kodu sisteme tanımlaması için uyarınız.
İADE ADRESİ : 
702036888 Yan tarafta bulunan Ptt Kargo anlaşma numarası, kargoya ya verildiğinde, kargo ekranında tanımlı olarak çıkacaktır.

 

 

                                                                                                                                                                   Saygılarımızla
                                                                                                                                                                    halivitrini.com