GARANTİ ve İADE KOŞULLARI AYRINTILARI

halivitrini - Sitesi Müşterilerinin Alışveriş Yapmadan önce Dikkat etmesi gereken kural ve Şartlar, Aşağıda sıralanmış olup Alıcı Müşteri ve Satıcı Taraf arasında mutabakata varılarak Satış sonrası bu sözleşme kabul edilmiş sayılır

Garanti Koşulları,


Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz.Ürün teslimatı sonrası sorumluluk alıcıya aittir.Satın aldığınız ürün,ikametgahınızda oturduğunuz kata teslim edilecektir. Kargonuz teslim edildiğinde, ürünün paketinde gözlemlediğiniz deformasyon veya ürüne zarar verebilecek bir durum söz konusu ise kargo görevlisi ile birlikte paketi açarak, aynı anda firmamıza telefonla ulaşarak, bilgi vererek ürünlerinizin durumunu kontrol ediniz.

                                Ürünlerinizde bir hasar gördüğünüz takdirde, kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyiniz, ürün paket durumunu resimledikten sonra devamında sipariş ettiğiniz ürün paketini bu durumda teslim almayınız. Tutanak tutulan ürünler kargo tarafından firmamıza ulaştırılır ve kontrol sonrasında, resimlediğiniz ürün ile iade edilen ürün karşılaştırılıp, iade işlemleriniz başlatılır. İade işlemleriniz için web sitemizde yer alan yardım alanından 05310801035 hattımıza ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Siparişiniz satın alma ekranlarında size gösterilen tarihler arasında, üretici kaynaklı bir aksamama olmaması durmunda kargoya teslim edilecektir. Lütfen bu hususları göz ardı etmeyiniz. Aksi durumda İADE İŞLEMLERİ YAPILAMAZ.
önemli hatırlatma ;Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,özel kesim ürünleri, özel siparişler,ürünün kullanıcı hatasına bağlı deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.Bu nedenle sorumluluk ürünü teslim alma önce si kontrol edene yani alıcıya aittir.

 

Ürün İade Koşulları Cayma hakkı nedir?

 

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun (“Kanun”) gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakları vardır. Ancak iade edilecek üründe, Outlet ürünü, özel sipariş ürün, serisonu ürün, ambalajı deforme olmuş ürün, faturası bulunmayan ürünlerde kargoda olası hasar durumlarına karşı tedbir alma alıcıya aittir. Ürün gönderim esnasında deforme olursa satıcıya tazmin hakkı doğar.

 

Cayma hakkı Nasıl Kullanılır?

 

Alıcının cayma hakkını kullanabilmesi için teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde ürünü iade etmek istediğini satıcıya satıcının sistemde kayıtlı E-Posta adresine bildirmesi gerekmektedir. Satıcı, alıcının talebini aldıktan sonra en geç 10 (on) gün içerisinde, ürünü iade alıp ürün teslim aldığına dair onay verip, üründe demode olma bozulma kulanılma gibi durumlar yok ise, ardından da, ürün bedelini ve varsa ödemiş olduğu kargo ücretini alıcıya hiçbir masraf yükletmeksizin, ödemekle yükümlüdür. Ancak burada ki önemli husulara gelince ;

*Ürün iadelerinde, satıcı firma tarafından ürünler incelemeye alınacağından, iade şartlarına uygunluğu incelenmekte olup bu süreç, çalışanların yoğunluk durumuna göre 3-5 gün süre zarfında sonuçlanmaktadır. Ürün iadesi uygunluğu onaylandıktan sonrada, ödeme kanalları ve taksitlendirmeler varsa, göz onünde bulundurularak 7-14 gün içerisinde iade işlemleri başlatılmaktadır.

*Taksitle yapılan alışverişlerde, ücret iadesi yapılacak durumlar oluştuğunda, ürün bedeli ücret iadesi, satın alırken seçimi yapılan taksit sayısına göre iadesi yapılmaktadır.

*Kapıda ödeme bedelleri, kargo firmasının ve satıcı firmanın ödediği komisyon bedeli olup, ürün iadelerinde kapıda ödeme masrafları iade edilememektedir.*

*İade şartlarının olumluluğu ürün iadesinden sonra yapılan firma kalite kontrol denetimcilerinin verdiği onay sonrası yapıldığından, üründe bozulma demode olma vs durumların varlığı veya yokluğunun tespiti sonrası iadeler yapılmaktadır. 

 

*Ürünün ambalajının açılması, denenmesi, mutat kullanımı, yani ürünün alışılageldiği gibi kullanılması Cayma Hakkını ortadan kaldırmaz. Satıcı, cayma süresi içinde ürünü alıcıya teslim etmişse alıcı, ürünü ancak olağan bir gözden geçirmenin gerektirdiği ölçüde kullanabilir. Aksi takdirde alıcı Cayma Hakkını kullanamaz.

*Satın alanın özel talep ve istekleri doğrultusunda üretilen ve satın alana gönderilen ürünler özel ürün sınıfına girdiğinden, iadesi yasalar gereği yapılamaz.

 

 

ÖZEL KOŞULLAR

 

*İade talebi onaylandığı takdirde tarafınıza Mail yoluyla bilgi verilecektir.

*Talebi onaylanmamış hiçbir iade ürün depo tarafından kabul edilmeyecektir.

*Mail yoluyla yapılan iade muracaatları, değişim veya iade için firma kalite kontrolcülerimiz tarafından onay verilmediği sürece, olası bilgi dışı gönderimler firmamız tarafından iade ve dikkate alınmaz.

*Ürün iadesinde alıcı, satıcıya e-posta adresine iade bildirimi yaptıktan sonra satıcı tarafça iade onaylanırsa , ürün satıcı’ya iade edilirken, teslimatı sırasında Alıcı’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da iade edilmesi gerekmektedir.

*İade Ürün kutusu hasarsız ve ürünler satılabilecek durumda olmalıdır.

*İade ve değişim için, Satıcının anlaşmalı kargo ve anlaşmalı kargo adresine aşağıdaki anlaşma numarası verilerek gönderim iadesi yapılmalıdır. Aksi durumda firmamız değişim veya iadenin muhatabı tutulamaz.

*İade veya değişim talepli Ürünlerde ambalajı bozulmuş yırtılmış, faturası kaybolmuş yeniden satışa sunulabilecek halde değillerse, iade veya değişim talebi kabul edilmeyecektir.

*Yurt dışı menşeli iadelerde iade ücreti alıcıya aittir.

*Kişiye özel, tasarım ve özel dokuma ürünlerde iade hakkı bulunmamaktadır.

*Kargo ücreti satıcı tarafından karşılanacaktır.

*Kolay iade yöntemi ile, Ürün teslim tarihinden itibaren neden belirtilerek,e-posta adresimize bildirim yapılarak 14 iş günü içerisinde iade edilebilir

* İade üründe varsa Yanında sarf olarak verilen malzemelerin, promosyon ürünlerinin kullanılmış olması durumunda iade alınmıyacaktır

 

 

 

*Ürün satın alan kişi, ürün kapısına geldiğinde, kontrol edip almakla mukelleftir. Kontrol edilmeden alınan hasarlı ürün varsa, sorumluluğu alıcya ait olmaktadır. Bu nedenle mağduriyet yaşanmaması adına ürünleri kontrol ederek alınız, satın aldığınız üründe varsa gözlemlediğiniz hasar, kargo sorumlusu kapıdan ayrılmadan önce tutanak tutturmak süretiyle, satın aldığınız firma ile temasa geciniz. ,

 

                                                                                              AŞAĞIDAKİ AÇIKLAMALARI LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ.

 

www.halivitrini.com - Ödeme Koruma Sistemine göre ürün bedeli satıcıya aktarılmış olsa bile, iade şartlarını, yukarda belirttiğimiz hususları, satın alanın ürünü şartları taşıdığı sürece, cayma hakkı gereğince alıcı ürünü iade edip parasını geri alma hakkına sahiptir.

 

  • Değerli Müşterilerimiz;
  • 4 NİSAN 1996 Tarihinde 22620 - 6548000000030 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan 54 Seri Nolu KDV genel tebliği B-Bendine göre iade edilmek veya değişim yapılmak istenen ürünlere ait Satın aldığınız ürünün Faturası aslı olmadan Satıcı firma tarafından hiç bir işlem yapılmayacaktır.İade veya değişim yapılacak ürünün Satış belgesi ürün yanında gönderilmesi Yasal zorunluluğu vardır.

Faturanın aslının iade açıklama bölümü varsa eğer bu bölüm alıcı tarafça doldurulmalı ve fatura aslı , Alıcı tarafından imzalanarak ürünle birlikte teslim edilmelidir.Ürünü sağlam eksiksiz olarak teslim alan alıcı,iade edeceği ürünüde sağlam ve eksiksiz teslim etmek zorundadır.Olası iade esnasında kargoda doğabilecek ürün hasarları ürünün orijinalliğinin bozulmasına sebep olabilecek bozulmalardan gönderen alıcı müşteri, yani ürünü iade eden, sorumlu olup Satıcı sorumlu tutulamaz. Bu türlü ürünlerde Satıcıya zarar tazmin hakkı doğacağından hukuki işlemlerle karşılaşmamak adına müşterinin ürün göndermeden önce ambalajlamasına önem vermesi ve dikkat etmesi önemle duyurulur.


Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hasarlı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde sayfamızdaki online destek bölümünden [email protected] adresinden  bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri takiben anlaşmalı olduğumuz  kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hasarlı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen ürün hasarı alıcı dikkatsizliğinden kullanımından oluşmuşsa veya 14 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ve ürün demode olmuşsa  ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ayrıca satın alınan ürün outlet ürünü,özel kesim ürünü,özel fiyatlı indirimli ürünlerimizde,satış faturası üzerinde belirtilmiş ürünlerimizde Ürün iadesi ve değiştirme yapılamamaktadır.Diğer normal fiyatlı ve outlet ürünü,özel sipariş özel kesim olmayan ürünlerimizde iade ve değişim  şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.İade yapılacak ürünlerle alakalı müşterilerimiz dikkat etmesi gerekenler;

Alıcı, ürünü kullanma sınırı nedir bu üründe iade şartları nelerdir ? 

 

Ürünün ambalajının açılması, ürünün denenmesi, ürünün mutat kullanımı, yani ürünün alışılageldiği gibi kullanılması cayma hakkını ortadan kaldırmaz. Satıcı, cayma süresi içinde ürünü alıcıya teslim etmişse alıcı, ürünü ancak olağan bir gözden geçirmenin gerektirdiği ölçüde kullanabilir. Aksi takdirde alıcı cayma hakkını kullanamaz.


ÜRÜN İADE FORMU ÖNCESİ


[email protected]
Yukarıda yazılı Email adresimize iade edilecek ürünle alakalı yazılı olarak bildirim yapılması Yasalarımız gereği zorunludur. Ayrıca  0531 08010 35   -    0531/0801055 nolu telefonlarıda veya Whatsapp hattımızı arayabilirsiniz.Ürün iade gönderim öncesi Satıcı Firmanın  Sattığı ürünün iade sebepleri ile alakalı alıcı tarafından satıcı  bilgilendirilmiş olması 4077 Sayılı Kanun gereğidir. Alıcı müşterilerimize önemle duyurulur.

İade hakkında sistemimize Mail Gönderirken dikkat edilecek hususlar......Alıcılarımızn dikkatine !

a) Tam olarak doldurulmuş onaylı ürün iade formu
c) İade faturası birlikte gelecektir.
İADE ADRESİ :
Ayrıca anlaşmalı olmadığımız kargolar ile  ürün iadesi yapılamaz. Yurt genelinde taşımacılık hizmetleri ile firmamız anlaşmalıdır. 
Anlaşmalı Kargolarımızla iade gönderimi zorunlu olup, Lütfen Müşteri Hizmetlerimizle iade işlemleri için (0531 0801035 nolu) telefonla iletişime geçiniz.

 

 

                                                                                                                                                                   Saygılarımızla
                                                                                                                                                                   halivitrini.com 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR