x
sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 7628 ürün görüntüleniyor.

Oda Halısı Ne Demektir?

Yaşam alanlarımız içinde en çok kullanılan odadır, oda veya oturma odası. Oturma odası halısı ise bu tür odalara serilen, yaşam alanlarımıza renk katan halılardır. Evlerimizin, alan büyüklüğüne göre, oda veya oturma odalarının ölçüleri değişkenlik arz etmektedir. Ortalama olarak 35 metrekare ile 16 metrekare, arasında değişebilmektedir. Oda halısı, oturma odası halısı, seçimi, kullanımını düşündüğünüz odanın büyüklüğüne göre ayarlanmalıdır. Oda halısı, seçiminde, oturma odasındaki mobilyanız, konulduktan sonraki kalan alan, ölçüsü esas alınmalıdır.

Oturma Odası Halısı Ölçüleri Nelerdir

Oda halısı veya oturma odası halısı, ölçülerinde, 125x200, 120x200, 150x233, 152x233, 155x233, 160x230, 165x235, 170x250, ölçülerini sayabiliriz. Tercihende, Oda halısı, seçimlerinizde saçaklı halılar, saçakları olmayan halılar olarak, ayırmak mümkündür.

Oda Halısı Markaları

Türkiye'de, halı markaları, oldukça fazla olmakla birlikte, kullanıcının en çok tercih ettiği halı markalarından, merinos, padişah, efsane, dinarsu, imparator, tuğra, sanat, atlas, crea, konfor, bahariye, karmen, dilek, artemis, liparis, Atlantik, kaşmir, flora, hitit, ipek, angora, markalarının, oda halılarını, veya oturma halısı, modelleri ve fiyatları, renklerini, online olarak, internette pek çok alanda, bulabilirsiniz. 

Oda Halısı | Renkleri | Modelleri ve Fiyatları

İnternet ortamında, pek çok platformda, Oda halısı, kategorisinde, altın, dore, bakır, bej, camel, eflatun, bordo, ekru, eflatun, mor, fıstık yeşili, fuşya, gri, gümüş, haki, bronz, sarı, saks, mavi, açık mavi, kahve, açık kahve, vizon, petrol, turkuaz, pembe koyu, antrasit, kemik, renkli halıları, ayrıca, renkli halı, modellerini ve fiyatlarını, detaylıca inceleme imkanını, internet ortamı sizlere sunmaktadır. Halı modelleri içinde yer alan motiflerde, hayat ağacı üzerinde kuşlar varsa, yaşam ve ruhu simgelemektedir. Ejderha varsa, hayat ağacını koruyan hayvan simgesidir. Bu üç motif beraber olursa bir halıda ruhun güzelliğini ve ölümsüzlüğünü anlatmak amacı ile desenlere işlenmiştir.

           Motifler içindeki yıldız, hayat ağacının sonsuzluğunu ifade eder. Halı üzerinde olası modellerden, çengel ve göz motifleri, koruma amaçlı kullanılmış olabilir. Eğer halı üzerinde, hiç motif yoksa, sadeliği, halı üzerinde modern desnler varsa, çağımızın taleplerine göre, çizimi gerçekleştirilen halılardır. Halıdaki zerafet, önce halının modeli ile başlar, devamında ip kalitesi, halının rengi, yaşam alanlarınıza yakışırlığı, uyumu, bir bütün olarak değerlendirildiğinde, şıklık olgusu oluşur göze ve bedene hitap eder.

           Renk renk, motif motif, desen desen, geleneksel motiflerimizle halıya bir dokunuş, bir estetiklik kazandırır halılar. Yaşam alanlarımızda en çok kullanılan, halılarımızda, halının göze hitap etmeside çok önemlidir. Halı alacak olanlar, onlarca halı, onlarca model içinden, tamam bu benim istediğim halı dediğinde, olgu tamamlanmıştır. Satın alma gerçekleşebilir, çünki halı beğenilmiştir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.