1 2 3 ... 66 >
1 2 3 ... 66 >

Oda Halısı Modelleri

Oda halısı modelleri, Çocuk odası halı modeleri ve fiyatları, Bebek odası fiyatları ve modelleri, Büyük oda halısı  modelleri ve fiyatları, Genç odası halı modelleri ve fiyatları, tüm odalarda kullanılan halı modelleri ve fiyatları, www.halivitrini.com'da!

 

Oda Halısı Ne Demektir?

Yaşam alanlarımız içinde en çok kullanılan odadır, oda veya oturma odası. Oturma odası halısı ise bu tür odalara serilen, yaşam alanlarımıza renk katan halılardır. Evlerimizin, alan büyüklüğüne göre, oda veya oturma odalarının ölçüleri değişkenlik arz etmektedir. Ortalama olarak 35 metrekare ile 16 metrekare, arasında değişebilmektedir. Oda halısı, oturma odası halısı, seçimi, kullanımını düşündüğünüz odanın büyüklüğüne göre ayarlanmalıdır. Oda halısı, seçiminde, oturma odasındaki mobilyanız, konulduktan sonraki kalan alan, ölçüsü esas alınmalıdır.

 

Oturma Odası Halısı Ölçüleri Nelerdir?

Oda halısı veya oturma odası halısı, ölçülerinde, 125x200, 120x200, 150x233, 152x233, 155x233, 160x230, 165x235, 170x250, ölçülerini sayabiliriz. Tercihende, Oda halısı, seçimlerinizde saçaklı halılar, saçakları olmayan halılar olarak, ayırmak mümkündür.

 

Halı Motiflerindeki Anlam Ve İfadeler

           Motifler içindeki yıldız, hayat ağacının sonsuzluğunu ifade eder. Halı üzerinde olası modellerden, çengel ve göz motifleri, koruma amaçlı kullanılmış olabilir. Eğer halı üzerinde, hiç motif yoksa, sadeliği, halı üzerinde modern desenler varsa, çağımızın taleplerine göre, çizimi gerçekleştirilen halılardır. Oda halısı'nda Halıdaki zerafet, önce halının modeli ile başlar, devamında ip kalitesi, halının rengi, yaşam alanlarınıza yakışırlığı, uyumu, bir bütün olarak değerlendirildiğinde, şıklık olgusu oluşur göze ve bedene hitap eder.

 

           Renk renk, motif motif, desen desen, geleneksel motiflerimizle halıya bir dokunuş, bir estetiklik kazandırır halılar. Yaşam alanlarımızda en çok kullanılan, halılarımızda, halının göze hitap etmeside çok önemlidir. Halı alacak olanlar, onlarca halı, onlarca model içinden, tamam bu benim istediğim halı dediğinde, olgu tamamlanmıştır. Satın alma işlemi işte ozaman gerçekleşebilir.